Omijać sklep Abikom / Białaryba (Poznań) szerokim łukiem.

Odpowiedz

Omijać sklep Abikom / Białaryba (Poznań) szerokim łukiem.

Postprzez arek2202 » czwartek, 18 sie 2011, 21:08

Witam!

Po dzisiejszej wizycie w tym sklepie (mieści się on w Poznaniu, na os. Czecha) postanowiłem napisac kilka swoich uwag. NIe od dziś docierały do mnie słuchy, że obsługa jest fatalna, wręcz hamska i bezczelna. Kolega pjechał ostatnio po silnik i aku do pontonu i nim dobrze zdążyl się wypowiedzieć, po co przyjechał, z ust sprzedawcy padło pytanie: "...a masz pieniądze?..." Po tych słowach, kolega zmienił miejsce zakupów. Dziś miałem okazje przekonać się o tym na własnej skórze. Pojechałem z żoną zakupic pewne kulki proteinowe i worek do ważenia ryb, z racji tego, że mieszkam blisako nich. Z zaplecza wyłoniła się postać sprzedawcy. Widzę z daleka kulki, które mnie interesują i prosze sprzedawcę o ich okazanie. Warto dodać, że są to kulki nieplombowane hermetycznym zamknięciem, więc można ocenić ich zawartość i świeżość bez narażenia oryginalnego opakowania. Gośc mi wyskakuje z tekstem, czy mam je zamiar kupić, czy tylko wąchać? Z doświadczenia zawsze sprawdzam zawartośc pojemnika, bo jak wiemy najlepszym zdarzają się wpadki, a że kulki nietanie, wolałbym nie wrócić do domu z wyschniętymi kulkami, lub co gorsza, z ubranym opakowaniem. Moja reakcja była odruchowa i równie bezczelnie, mówię że NIE i przed zakupem chciałem je powąchać. Sprzedwaca nawet nie raczył sięgnąć po pudełko. Grzeznie podziekowałem i opuściłem lokal. Mina żony mówiła sama za siebie, zwłaszcza, że oboje pracujemy w hadnlu i z takim nastawienim do klienta juz dawno bylibysmy bezrobotni.

Cięzko opisać w poście jednocześnie tragizm i komizm całej tej sytuacji, ale w dobie walki o klienta, postkomunistyczne nastawienie do klienta to juz chyba nie na te czasy. Chciałbym tym samym prosić kolegów,potencjalnych kleintów Abikomu / bialaryba, jeżeli możecie, omijajacie ten sklep z daleka. Może i na niektóre produkty mają dobre ceny, ale słyszałem juz sporo negatywnych opini na temat tego sklepu, a także reklamacji w nim składanych. Skoro wydajemy nasze pieniązki, to chyba mamy prawo wymagać, aby traktowana nas jak klienta, nie intruza...

Dodam tylko, że nie jestem powiązany zawodowo z branżą wędkarską i mój post nie jest w żadnym wypadku próbą nieuczciwej konkurencji. Jest on tylko wynikiem przykrego doświadczenia...

Pozdrawiam Arek
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
arek2202

Re: Omijać sklep Abikom / Białaryba (Poznań) szerokim łukiem

Postprzez Mario2238 » czwartek, 18 sie 2011, 23:26

Ja dodam ze byłem tam obejrzec kije Daiwy jakie miałem zamiar kupic, i gość powiedział że ludzie tu przychodza ogladac i kupiją gdzies indziej,dał mi tylko do potrzymania dolną część wędziska. Reasumując po jakimś miesiącu kije owe kupiłem u Roberta Jsgielskiego i to z dobrym rabatem. Pozdro.
Mario2238

Postprzez siwy w » czwartek, 18 sie 2011, 23:37

dobrze ze sa poruszane takie sprawy bo ja tez chamstwa nie znoszę
siwy w

Postprzez arek2202 » piątek, 19 sie 2011, 00:24

Siwy w, wierz mi, że ja też. Ja rozumiem, że może czegoś nie być na stanie, moze kolor nie taki, moze cena itd - moze byc sporo powodów, dla ktorych klient zrezygnuje z zakupu, ale moze kiedyś wróci, bo bedzie juz to, co go zainteresuje. Ale raz zmieszany z błotem - omijam takie miejsca. Troszkę na zasadzie - płacę to wymagam.

Wspomniany kolega od silnika w Swarzędzu dokonał zakupu i o dziwo - łącznie z pontonem, który planował zmienić za czas jakiś;) Nie musze mówić, jaką kwotę tam zostawil - faktem jest, że z takim samym nastawieniam jechał wąłsnie do Abikomu... A że ich strata, to po dzisiejszej przygodzie tylko się cieszyć. Ja robie zakupy w różnych źródłach w całej Polsce i jeszcze mi się nie zdarzyło takie coś, a i na "naszym podwórku" także nigdy nie spotkałem sie z czyms takim u p.Jagielskeigo czy u Dawida w Carp Shopie.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
arek2202

Postprzez siwy w » piątek, 19 sie 2011, 13:14

z takim podejściem do klienta przyszłości im nie wróże ale jak się im nie chce robić to ich sprawa
siwy w

Postprzez Aras » niedziela, 21 sie 2011, 21:13

Niezła sytuacja z tego co piszesz to się wierzyć nie che ze takie sklepy a raczej tacy ludzie z takim podejściem do klienta w takich ciężkich czasach i ogromna konkurencja na rynku wędkarskim jeszcze prosperują. :o :shock: :( wygląda to jak żart
Pozdrawiam
Siebert Arkadiusz
Aras

Postprzez wojtass » poniedziałek, 22 sie 2011, 13:19

Witam wszystkich - jestem w szoku czytajac wasze opisy dotyczące sklepu -jak juz opisaliście wyżej jest to niespotykane podejscie do klienta!!
Sprawa jest prosta -osoba która ma takie podejscie do klienta straci na tym bardzo dużo -ale to zweryfikuja sami kupujący-żenada -niespotkałem sie z takim podejsciem juz wielu lat-aż przykro słuchać o takich przypadkach-mam nadzieje ze wreszcie ktos otworzy w tym sklepie oczy i pójdzie [po rozum do głowy]i zmieni swe chamskie podejscie na bardziej cywilizowane i europejskie-pozdrawiam wojtass :ugeek:
I fishing with the day ending with y-C&R for all kind of fish-wojtass
wojtass

Postprzez Krzysztof Caban » niedziela, 28 sie 2011, 15:40

Chłopy powiem po męsku jak w takim sklepie mają Nas w pupie to należy srać na nich, omijać z daleka i zmienić punkt zaopatrzenia :idea: , a sami spakują po jakimś czasie walizki :mrgreen:
Krzysztof Caban

Odpowiedz

Powrót do Wypowiedz się na forum,miej swoje zdanie