Jeziora w okolicy Kościana/ Leszna

Jeziora w okolicy Kościana/ Leszna

Postprzez qbalub » piątek, 23 lis 2012, 13:14

Witam!!! jestem karpiarzem z okolic kościana..głownie jezdziłem na łowisko w rostarzewie ktore jest komercją..ale od czasu jak miałem problem z innymi wedkarzami ktorzy przerzucali mi zestawy specjalnie to stwierdzilem ze od nowego sezony woda PZW tylko... Jest ktoś z okolic mojej miejscowości?? jak tak to polecilkby mi ktos wody pzw w okolicy kosciana w ktorej napewno pływają miśki??pozdrawaim
qbalub

Re: Jeziora w okolicy Kościana/ Leszna

Postprzez arek2202 » poniedziałek, 26 lis 2012, 21:34

qbalub napisał(a):Witam!!! stwierdzilem ze od nowego sezony woda PZW tylko. jak tak to polecilkby mi ktos wody pzw w okolicy kosciana w ktorej napewno pływają miśki??pozdrawaim

I tu jest pies pogrzebany - na wodach PZW miśki są głownie małe , chyba nie musze tłumaczyć dlaczego ;( Raz na jakiś czas uda się trafić jakąś 10-12,a le obawiam się, że to max w dodatku trafia sie taki jeden na rok ;(

Dlatego też na Rostarzewo mnie wogóle nie ciągnie - byłem kiedyś przejazdem - kij obok kija, nie dla mnie takie ciasnoty ;(
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
arek2202

Postprzez qbalub » środa, 28 lis 2012, 10:39

Ale i tak spróbuje na wodach pzw... Czasami tylko komercja..moze w tym roku wybiorę się na dębinę i rybowo:) naprawdę żałuje ze nie ma w mojej okolicy fajnych wód karpiowych..
qbalub

Postprzez Wymiatacz30 » piątek, 30 lis 2012, 12:19

No kolego szczerze nie znam w Twojej okolicy żadnej wody ale jak chcesz sie zmierzyc z woda pzw blisko Poznania to polecam Strzeszynek albo Kiekrz (prawie PZW) :D.W tych wodach pływają karpie i to potężne.
Pozdrawiam
Albert Chojnacki
Wymiatacz30

Postprzez arek2202 » piątek, 30 lis 2012, 18:24

Ale Albert sam przyznasz, że zarówno o dobry dostep do wody jak i o spokój nad nią to tam bardzo cięzko ;( W ciepłe dni spacerowicze, plażowicze, łódki etc.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
arek2202

Postprzez bart » piątek, 30 lis 2012, 22:14

Prawda to prawda, ze Strzeszynem - piękna woda lecz oblegana....
Polecam Augustowo kolego :) sam liczę, żę połowie tam troszke w przyszłym sezonie :)
Wielu odjazdów życzę.......C&R
Pozdrawiam Bartosz Czechowski
bart

Postprzez Wymiatacz30 » sobota, 1 gru 2012, 11:46

arek2202 napisał(a):Ale Albert sam przyznasz, że zarówno o dobry dostep do wody jak i o spokój nad nią to tam bardzo cięzko ;( W ciepłe dni spacerowicze, plażowicze, łódki etc.

Cieżko o spokoj ale kto mowil ze karpiowanie ma byc proste, sa to ciezkie wody ale jak byloby lekko to juz zadna ryba by w tych wodach nie plywala ;)
Pozdrawiam
Albert Chojnacki
Wymiatacz30

Postprzez arek2202 » sobota, 1 gru 2012, 16:22

Wody niech będą ciężkie, zarośnięte itd, mogą być też trudno dostepne , ale bardziej mam na mysli spokój na brzegu ;) Dlatego między innymi omijam Dębine szerokim łukiem...
arek2202

Postprzez qbalub » poniedziałek, 31 gru 2012, 16:04

W nastepnym roku oprócz komercji to głównymi moimi wodami będą Witosław, Wonieść i muszę odwiedzić rejony barta w koncu bo sie zamierzalem ale nie dotarłem wiem i Augustowo:) pozdrawiam i Happy new year:P
qbalub

Postprzez jbkajdulka » niedziela, 22 wrz 2013, 11:09

Witam.
Wiadomo mi, że w tym sezonie moi znajomi połowili karpie w jez. Drzeczkowo. Nie były to może super okazy, ale coś się przynajmniej działo.
jbkajdulka

Postprzez jbkajdulka » niedziela, 2 mar 2014, 21:06

Witam.
Jednak są większe. Przyłów z ostatniej soboty grudnia, złowiony na kijek spinningowy o cw. do 30g. Zahaczony za ogon, więc frajda z holu niesamowita.Oczywiście wrócił do wody. Długość 91 cm, wagę szacuję na ok. 13 - 15 kg. Można zobaczyć go tutaj:
sumowapasja.pl/forum/viewthread.php?thread_id=68&rowstart=240
post nr 253
jbkajdulka

Powrót do Wody karpiowe Polska