karpWtorek, 15 marca 2016 karpImieniny: Delfiny, Longina, Ludwiki karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2141783
Ilość odwiedzin dziś: 7
Ilość użytkowników: 774
łowiska
karpieŁOWISKO GOSŁAWICE

Opis łowiska

 

Łowisko zlokalizowane jest na dzikim stawie o powierzchni 38 ha i głębokości od 0,7 do 3,5 metra, położonym z dala od zabudowań, w sąsiedztwie hodowlanych stawów karpiowych. Położone jest we wschodniej części Wielkopolski. Zbiornik dookoła porośnięty jest trzciną, na północno-wschodnim oraz wschodnio-południowym brzegu za naszym stanowiskiem występuje piękny las, w którym swoją ostoję znajdują różne dzikie zwierzęta.
Od kilkudziesięciu lat istnieje jako nieużytek, dorybiany często największymi rybami z odłowów stawów. Najstarsze i największe tarlaki karpi, amurów i sumów, które nie nadają się już do rozrodu ze względu na wielkość i trudność w manipulacji, są systematycznie wpuszczane na łowisko. Okazy pozyskiwane z okolicznych jezior przez naszych rybaków, są również przewożone na łowisko.


Przez tak długi okres czasu w chronionym stawie, bez żadnej ingerencji ze strony człowieka wytworzyły się populacje dużych osobników. Dominują karpie o wielkości od 5kg do 25 kg, amury od 8kg do 20 kg i sumy od 10kg do 25 kg. Występują tu także nigdy nie łowione duże liny ,leszcze, okonie ,szczupaki, karasie i kilogramowe płocie.

Dno łowiska jest w większości pokryte roślinnością , lecz występują miejsca z mniejszą ilością roślinności i mułu. Dno zbiornika jest tak ukształtowane że występują na nim również miejsca o głębokości nawet do 3,5m, niestety zlokalizować te miejsca jest bardzo trudno.

Na łowisku znajduje się 20 dwuosobowych stanowisk wyposażonych w drewniane pomosty o powierzchni 20m2 każdy. Do każdego stanowiska wydawana jest łódka, dzięki której nie trzeba wozić ze sobą innego środka pływającego. Na łowisku istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji łowiska. Przy zbiorniku wybudowane zostało zaplecze socjalne z sanitariatem, oraz aneksem kuchennym, które oddane jest do użytku karpiarzom przyjeżdżającym na łowisko.

 

 

 

MAPA ROZMIESZCZENIA STANOWISK (po kliknięciu można powiększyc zdjęcie).

* Niebieskim kolorem zaznaczone są zagłębienia/rowy

 

WIECEJ www.goslawice.pl KLIKNIJ

 

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM