karpWtorek, 15 marca 2016 karpImieniny: Delfiny, Longina, Ludwiki karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2142264
Ilość odwiedzin dziś: 42
Ilość użytkowników: 774
łowiska
karpieSpecjalne Łowisko Karpiowe Jeziory Wielkie

Łowisko Specjalne "Jeziory Wielkie" zlokalizowane jest 30 km od Poznania przy drodze Kórnik - Zaniemyśl. Jest to naturalne jezioro o powierzchni ok 68 hektarów i średniej głębokości 4,5 - 6,0 metrów. Położone w lesie jest naturalną ostoją ogromnych karpi i amurów , które wpuszczano tu już w latach sześćdziesiątych . Przez szereg lat zbiornik użytkowany był przez Akademię Rolniczą w Poznaniu jako ośrodek badawczy i nie był udostępniony do wędkowania . Od czterech lat łowisko jest udostępnione jako łowisko karpiowe. Naturalne ukształtowanie jeziora oraz setki drzew zatopionych w wodzie pozwoliły na zachowanie w tym akwenie dużego pogłowia karpia i amura . Największe sztuki złowione i udokumentowane to karp 20,300 Macieja Łukaszewskiego ( 2008 ) , 19,800 kolegi Alberta Chojnackiego i 18,600 Karola Olejnika złowione w roku 2007. Nie są to jednak największe okazy z tego jeziora , ponieważ dziesiątki zerwanych zestawów i wyprostowanych haków z całą pewnością świadczą o tym , że są tam sztuki o wiele większe . Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona . Duża część jeziora jest niedostępna z powodu gęstego lasu i znajdujące się tam wyjątkowo lubiane przez karpie miejsca żerowania , osiągalne są jedynie z wywózki . Ukształtowanie dna jeziora Jeziory Wielkie jest monotonne i mało zróżnicowane , z niewielką ilością podwodnych górek . Idealnymi miejscami połowu sa wielkie zatoki , trzcinowiska i oczywiście niezliczone miejsca ze zwalonymi do wody drzewami. Doświadczenie i opinie wielu łowiących tu karpiarzy , podpowiada bardzo poważne przygotowanie się na tą wodę , szczególnie w pontony , wytrzymałe zestawy i niezawodny sprzęt .

 

 

ŁOWISKO SPECJALNE
„ Jeziory Wielkie"
Regulamin Łowiska

1. Na łowisku specjalnym „ Jeziory Wielkie " obowiązuje całkowity zakaz zabijania i zabierania jakiejkolwiek złowionej ryby z gatunku karp i amur .

2. Wprowadza się całkowity zakaz przetrzymywania karpi i amurów w workach karpiowych. Złowione ryby po zważeniu i ewentualnym zrobieniu pamiątkowych zdjęć natychmiast muszą zostać wypuszczone.

3. Inne gatunki ryb złowione na łowisku można zabierać , jednakże ilość ( limit ) tych ryb nie może być wyższy niż określony w regulaminie sportowego połowu ryb.

4. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz wędkowania ze środków pływających takich jak łodzie i pontony , nie dotyczy to wywożenia zestawów karpiowych , sondowania dna , zanęcania łowiska i holowania złowionych ryb.

5. Używanie środka pływającego od zmierzchu do świtu wymaga jednej latarki oświetlającej środek pływający i kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych z atestem dla każdej osoby znajdującej się na wodzie.

6. Zabrania się używania środków pływających pod wpływem alkoholu o każdej porze.

7. Na każdym stanowisku oraz podczas holowania ryby na łodzi musi się znajdować mata karpiowa i podbierak

8. Wędkowanie odbywać się może na dwie wędki z brzegu i zestawy z jednym hakiem .

9. Dopuszcza się używanie jedynie haków bezzadziorowych lub z mikrozadziorem ( dopuszcza się haki typowe ze zgniecionym zadziorem ) każda ryba przed wypuszczeniem musi po wyjęciu haka zostać zdezynfekowana.

10. Wędkowanie może odbywać się całą dobę.

11. Wędkowanie na spinning na obszarze całego jeziora jest zabronione.

12. Połów drapieżników może odbywać się jedynie metodą gruntową z hakiem pojedyńczym z brzegu , bez możliwości wywożenia przynęt.

13. Na gruntach należących do Lasów Państwowych zabrania się rozpalania ognisk

14. Na gruntach należących do Lasów Państwowych zabrania się używania namiotów z podłogą.

15. Gospodarz wody nie odpowiada za pozostawione w miejscach niedozwolonych samochody , oraz nie pośredniczy w uzgodnieniach dopuszczających ich parkowanie na terenach prywatnych.

16. Na łowisku nie można rezerwować miejsc.

17. Dopuszcza się wędkowanie na całym obszarze łowiska „ Jeziory Wielkie „ i tworzenie nowych stanowisk tylko w taki sposób , który nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne .

18. Każdy wędkujący zobowiązany jest do posiadania własnego worka na śmieci i po zakończeniu wędkowania zabranie śmieci ze swego stanowiska ze sobą. Zabrania się zakopywania śmieci w obrębie stanowisk lub obok.

19. Każdy wędkujący zobowiązany jest do poddania się kontroli stanowiska , sprzętu i samochodu uprawnionym organom kontroli ( Straż Rybacka , Policja , Straż Leśna ) oraz wszystkim upoważnionym przez gospodarza wody

20. Osoby które będą świadkami złamania regulaminu łowiska , proszone są o powiadomienie gospodarza łowiska lub organów kontroli o takim zdarzeniu, w dobrze rozumianym interesie całego środowiska karpiowego .

21. Łowisko udostępnia się do wędkowania w okresie od 01 kwietnia do 31 października

22. Ilość zezwoleń może być ograniczona .

23. Każde złamanie regulaminu łowiska , powoduje utratę zezwolenia bieżącego i wpisanie na czarną listę co skutkuje zakazem wędkowania w dwóch latach kolejnych..

24. Wykupujący zezwolenia przyjmują regulamin łowiska bez zastrzeżeń i dobrowolnie poddają się jego rygorowi.

25. Wszelkie sprawy nieujęte w tym regulaminie należy konsultować z gospodarzem łowiska .

26. W sytuacjach spornych , ostateczna decyzja zawsze pozostaje w gestii gospodarza łowiska .

27. Uzgodnienia i dodatkowe informacje - Piotr Janusz tel. 605 735 147 ( od 10.00 - 18.00 )

 

KLIKNIJ

 

 

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM